Pasniegtas „Sporta laureāta 2015” balvas 13 nominācijās

9. janvārī Daugavpils novada Kultūras centrā pulcējās novada sportisti, komandas, treneri, sporta mīļotāji, organizatori un atbalstītāji, lai sveiktu 2015.gada labākos un godalgotākos cilvēkus, kuri devuši nozīmīgu ieguldījumu novada sporta dzīves attīstībā. Konkursa „Sporta laureāts 2015” balvas šogad tiks pasniegtas 13 nominācijās.

—–Tituls „Novada labākā sportiste” piešķirts četrām daiļā dzimuma pārstāvēm katrā sporta veidā, savukārt novada labākā sportista tituls aizceļoja pie pērnā gada labākajiem un spēcīgākajiem tādos sporta veidos kā brīvā cīņa, svarbumbu celšana, vieglatlētika, dambrete un novuss.

Nominācijā „Gada izrāviens” balvas pasniegtas četros sporta veidos 9 novada sportistiem no Maļinovas, Naujenes, Laucesas, Sventes un Kalkūnes pagastiem.

Novada labākie sporta treneri vieglatlētikā ir Dmitrijs un Jana Hadakovi, kuru vadībā sporta skolas audzēkņi gūst augstvērtīgus rezultātus. Par labāko treneri brīvajā cīņā nosaukts novadnieks Andrejs Andrijanovs, boksā – Gļebs Zujevs no Kalkūnes pagasta, svarbumbu celšanā – Pjotrs Vasiļjevs no Laucesas.

Nominācijā „Novada labākā skola sporta darba organizācijā” uzvaras laurus plūca Špoģu vidusskola, savukārt specbalva nominācijā „Gada izrāviens sporta darba organizācijā” pasniegta Lāču pamatskolai.

Labāko vīriešu sporta spēļu komandu vidū ierindojās volejbola komanda „Svente”, futbola komanda „Naujene”, hokeja komanda „Kalupe” un basketbola komanda „Višķi”. Labāko sieviešu sporta spēļu komandu vidū – volejbola komanda „Ambeļi” un basketbola komanda „”Kalupe”.

Balvas „Novada labākais sporta spēļu treneris” un „Novada labākais sporta spēļu tiesnesis” ieguva 4 treneri un 3 tiesneši, to starp arī Naujenes jauniešu un sporta centra vadītājs Edgars Kucins.

Novada sportiskākās ģimenes titulu jau ceturto gadu pēc kārtas ieguva 2015. gada konkursa „Tētis, mamma, es – sportiska ģimene” uzvarētāji – Rokjānu ģimene no Līksnas.

Par ieguldījumu Daugavpils novada veterānu sportā apbalvoti 8 veterāni.

Par ieguldījumu Daugavpils novada sportā apbalvots novada Sporta skolas direktors Jānis Skrinda. Daudzi sporta skolas audzēkņi ir Latvijas izlases dalībnieki un 2016. gada izlases kandidāti.

Novada Sporta skolas direktors Jānis Skrinda: „Ir gandarījums, ka mūsu darbs ir novērtēts. Protams, neesmu vienīgais „baļķa nesējs”, galvenie ir mūsu treneri. Mans darbs ir viņus koordinēt. Treneru kolektīvs mums ir brīnišķīgs, esmu priecīgs, ka pateicoties viņu darbam, mūsu skolēni gūst augstus rezultātus vairākās disciplīnās. Esam izcīnījuši 13. vietu starp 86 pašvaldībām Latvijas Jaunatnes olimpiādē, mums ir 36 medaļas Latvijas čempionātos dažādos sporta veidos. Ar katru gadu mēs paplašināmies. Pagājušajā gadā tika izveidotas 4 jaunas sporta skolas grupas, un šobrīd jau 245 novada bērni nodarbojas pie mums sporta skolā.”

Daugavpils novada dome, sporta darba organizatori un treneri pateicās visiem labvēļiem par atbalstu sporta komandu darbam.

1. vietu pagasta pārvalžu grupā nominācijā “Labākā pagasta pārvalde sporta darba organizācijā” saņēma Naujenes pagasta pārvalde. Naujenē veiksmīgi turpina darboties Jaunatnes iniciatīvu un sporta centrs, kā arī jaunais daudzfunkcionālais sporta spēļu laukums. Sporta spēļu komandas ir novada čempionātu uzvarētājas volejbolā un futbolā, savukārt vīriešu basketbola komanda jau otro gadu ir novada čempioni un LBL 3 basketbola līgas dalībnieki.

Naujenes pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Miglāne: „Protams, esam lepni par iegūto novērtējumu! Tā jau ir mūsu tradīcija, kas veidojusies gadiem. Mums ir lielisks sporta darba organizators – Edgars Kucins. Pluss ir arī tas, ka esam bagāti ar mūsu Jaunatnes iniciatīvu un sporta centru. Tā mums ir iestāde, šodien tā jau būs pagasta pārvaldes struktūrvienība, – tas ir resurss, ar kuru var paveikt to, ko esam iecerējuši. Ceru, ka sasniegsim arvien augstākus rezultātus. Mūsu spēks ir jaunatne un tās komandas, kas startē un uzvar čempionātos. Mūsu jaunieši ir arī sporta skolas audzēkņi un ir godalgoto laureātu vidū.”

Vakaru skaistināja Kultūras centra tautas deju ansamblis „Līksme”, Daugavpils pilsētas sporta vingrošanas trenera Aivara Plātes audzēknes Violeta Vavilova un Kasandra Amirova, kā arī ielu vingrošanas sportistu grupa, kas rādīja elpu aizraujošus un atlētiskus priekšnesumus.

Foto par pasākuma norisi var apskatīties seit: http://www.daugavpilsnovads.lv/fotogalerija?gads=2016&mape=94967

Teksts un foto: www.daugavpilsnovads.lv