Patriotisma mēnesis NPII „Rūķītis” grupā „Bitītes”

Latvija, Latvija!

Dzimtene mana! Tu-laba!

Likteņa zvanā kāds jaunu laikmetu sit…

Latviešu dvēseles senseno brīnumu glabā,

Novembrī skaistāko vārdu-Astoņpadsmit!

                                      /Lūcija Sāgameža/

Novembris ir gada patriotiskāis mēnesis, kad svinam gan Mārtiņdienu, gan Lāčpleša dienu, gan Latvijas Republikas proklamēšanas dienu. Patriotiskā audzināšana mūsu iestādē ir prioritārais jautājums un šomēnes notiek pasākumi, veltīti mūsu valsts 99 gadadienai.

Bērnudārzā audzēkņi kopā ar savām skolotājām parūpējās par iestādes noformējumu valsts svētkiem. „Bitītes” grupas bērni sagatavoja krāšņus „Mārtiņgaiļus”, mācījās zīmēt Latvju rakstus, uzzināja to nozīmi.

Oktobrī un novembra sakumā mēs iepazināmies ar latviešu rakstnieku daiļradi, lasījām A. Brigaderes, A. Sakses, K Skalbes pasakas un stāstus. 6.novembrī mūs gaidīja pārsteigums-multfilmas „Sprīdītis” skatīšanās. 10.novembrī svētku noskaņu ieskandināja Mārtiņbērni. Mārtiņš ar Saimnieci stāstīja mums par svētkiem un tradīcijām, bērni dancoja, dziedāja, gāja rotaļās, skandēja tautasdziesmas, iepazīstināja citus ar Mārtiņdienas ticējumiem. Jaunie aktieri no mūsu grupas parādīja latviešu tautas pasaku „Vecīša cimdiņš”.

17.novembrī svētku koncertā skanēja daudz skaistu dziesmu, dzejoļu par Latviju, Latvijas novadiem, upēm, pilsētām. Svētkos iestādes vadītāja Anna Vaidere pasniedza visiem bērniem dāvanas-saldumus un krāsojamo grāmatu. Šīs dienas vakarā „Bitītes” grupas bērni uzstājās Naujenes Kultūras centrā, svinīgā pasākuma „Par tevi, par mani, par Latviju” un priecēja pagasta iedzīvotājus ar jautru deju „Draiskā polka”.

Mums ir liels prieks, ka mūsu grupas audzēkņu Valērijas Razumejevas un Kirila Aņisjko kopīgais zīmējums, kuru mēs sūtījam Daugavpils novada bērnu un jauniešu zīmējumu  konkursu „Krasainā Latvija”, iegūvis 3.vietu.

Vēl viens pasākums Patriotisma mēneša ietvaros bija fotoiztāde „Latvijas skaistākās vietas”. Lizas Kramičas ģimene dalījās iespaidos no sava ceļojuma pa Latgali. Mēs esam mazi, tomēr esam paspējuši izdarīt daudz lielu un labu darbu, jo no mūsu padarītā ir atkarīga Latvijas nākotne.

Elvīra Švilpa