Patriotu nedēļa Lāču pamatskolā

Patriotu nedēļa Lāču pamatskolā sākās 12. novembra rītā ar sveču gājienu, kurš tika veltīts Lāčplēša dienai. Pēc sveču gājiena, skolas pagalmā skolēni varēja skatīt lugas “Lāčplēsis” nelielu fragmenta uzvedumu. Pēc tam, visi kopā plecs pie pleca izveidojām Latvijai zīmīgo datumu – 100.

Lāčplēša diena skolā noslēdzās ar pasākumu “Lāču pamatskolas dižpuika”.  Skolas sporta zālē pulcējās sportiskākie un veiklākie 4. -9. klases puikas, lai cīnītos par titulu “Dižpuika”. Zēni piedalījās vairākās aktivitātēs: “Aizsargmūra celšana”, “Latvijas robežas aizsardzība”, “Bruņinieku cīņa”,  skriešana, lēkšana ar lecamauklu, ķermeņa augšdaļas pacelšana, izstiepšana. Puiku spējas tika vērtētas divās vecuma grupās un rezultātā tika noskaidroti seši dižākie puikas.

Patriotu nedēļas garumā Lāču pamatskolā noslēdzās triju izstāžu noformējums: “Es ceļoju Latvijā”, “Es rakstu par Tevi, Latvija”, “Krāsainā Latvija”. Lai organizētu šīs izstādes, katras klases izglītojamie un viņu pedagogi ilgu laiku pētīja savu dzimteni, rakstīja par to stāstus, domrakstus, pasakas, zīmēja dzimteni, fotogrāfēja skaistākās vietas. Darba rezultātā skolas otrā stāva foajē rotāja trīs izzinošas un interesantas izstādes, kuras būs apskatāmas līdz novembra menēša beigām. Vēlāk visi skolēnu darbi tiks nodoti skolas muzejam.

16.novembrī no paša rīta skolā valdīja svētku noskaņojums. Svīnīgais pasākums sākās ar kopīgu himnas dziedāšanu. Skolas direktors savā uzrunā apsveica klātesošos, pateicās par labi paveiktajiem darbiem pasākumā “Uzziedini Latviju”, apbalvoja Diānu Siņeviču par vienu no Daugavpils novada labākajām “Mana skola 2118. gadā ” esejām, ka arī pasniedza medaļas skolas dižpuikām, par kuriem tika nominēti:

6.klases skolēns Ēriks Nemestņikovs un 8. klases skolēns Rinalds Skorodihins (1. vieta). Titulu “Dižpuika” saņēmā arī 7. kl. skolēns Maksims Batalovs un 6. kl. skolēns Deniss Hazrjatovs (2. vieta) un 6. kl. skolēns Andrejs Jermaks un 7. kl. skolēns Oļegs Grustāns (3. vieta).

Svinīgā koncerta laikā skolu piepildīja skaistas kora dziedātāju balsis, Alīnas Grustānes solo “Baltais solījums”, savukārt teātra pulciņa dalībnieki pastāstīja par Latvijai svarīgākajiem notikumiem, kā arī aicināja paskatīties uz Latviju visa gada garumā, uz skaistajiem Latvijas gadalaikiem.

Patriotu nedēļa Lāču pamatskolas deju kolektīvam un korim noslēdzās ar piedalīšanos Naujenes pagasta svinīgajā koncertā “Naujenes sirdspuksti Latvijai”, kura laikā mūsu skolas dziedātāji un dejotāji iepriecināja klātesošos ar skaistām dziesmām un deju.

Liels paldies visam skolas kolektīvam par nopietnu, atbildīgu darbu Latvijas 100. gadadienas sagaidīšanā!

Fotogalerija

Direktora vietniece audzināšanas jomā Jeļena Ovčiņņikova