Raksti man šovakar

Pateicoties “Latvijas skolas soma” iniciatīvai, Naujenes pamatskolas 8.- 9. klases skolēniem 1. semestra nogalē apmeklēja Rēzeknes teātrī “Joriks” dzejas izrādi “Raksti mani šovakar”.

Aktieru Karinas Lučiņinas, Māra Skroda un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņu izpildījumā dzirdējām mūsdienu latviešu autoru – Toma Treiberga, Māra Salēja, Marta Pujāta, Ilmāra Šlāpina, Semjona Haņina, Ivetas Ratinīkas, Ingas Pizānes, Kārļa Vērdiņa, Ingas Gailes, Arvja Vigula – dzeju par mīlestību. Īpašu noskaņu radīja tas, ka skatītāju vietas bija uz skatuves, nevis zālē. Mums bija brīnišķīga iespēja iepazīt latviešu dzejnieku radošo darbu citā, atšķirīgā no skolas stundas formā. Turklāt redzējām paraugstundu, kā var lasīt dzeju.

Tā bija skaista un neparasta dzejas izrāde, jo mūsdienu jaunāko dzejnieku dzejas burvību palīdzēja atklāt gan dziesmas, gan mūzika, gan noskaņa uz skatuves, gan aktieru izcilā spēle un saruna ar skatītāju. Dzejas izrādes laikā mēs patiešām sajutām to spēku, ko ietver dzejas rindas. Dzirdējām ļoti mūsdienīgu un skaistu dzeju, ko papildināja kreatīvais un interesantais noformējums, un mūzika šo visu skaistumu papildināja emocionāli.

Paldies par skaistu fantāzijas lidojumu visai radošajai teātra “Joriks” komandai. Mums bija  vienreizēja iespēja izdzīvot un iepazīt kultūru citādā veidā.

Pateicamies programmai “Latvijas skolas soma” par iegūtajām zināšanām, jaunu pieredzi un aizraujoši pavadītu laiku!