Rudenī radošam būt.

Rudens Naujenes kultūras centrā tradicionāli ir kļuvis par radošo darbnīcu, meistarklašu un semināru laiku. Tas ir laiks, kad uz kultūras centru tiek aicināti interesanti un radoši cilvēki, kuriem ir ko parādīt un iemācīt citiem.Šī gada oktobrī un novembrī notika vairākas interesantas meistarklases.

—–8. oktobrī iedzīvotājiem tika piedāvāts Vandas Gibovskas vadībā    izveidot sapņu ķērāju. Vanda parādīja, ka tos nav grūti izgatavot. Ar šo uzdevumu tika galā arī bērni.Sapņu ķērājs jeb sapņu šķirotājs pēc senas Ziemeļamerikas indiāņu leģendas ir rāmītis, kuru pakar virs gultas galvgaļa, lai labie sapņi rāmīša tīklā tiktu notverti un paturēti, bet sliktie caur tīkla caurumu aizvadīti projām.

15. oktobrī Naujenes kultūras centrā sanāca garo matu īpašnieces. Bižu pīšanas meistarklase ieinteresēja mammas, kurām katru rītu jāsapoš savas meitiņas uz bērnudārzu vai skolu. Kā arī jāizveido kāda īpaša frizūra kādam īpašam gadījumam. Ir zināms, ka mati ir meiteņu rota, tāpēc gribās matu skaistumu vēl vairāk izcelt. Frizieres Natālijas Hotuļovas vadībā tika izmēģinātas un apgūtas vairākas bižu pīšanas tehnikas.

23. oktobrī Naujenes kultūras centrs organizēja māla svečturu darbnīcu, kas norisinājās Naujenes jaunatnes iniciatīvas un sporta centra bērnu interešu klubā „Naujene”. Interesi par darbnīcu izrādīja arī kaimiņu – Maļinovaspagasta jaunieši. Keramikas meistars Valdis Grebežs visiem interesentiem parādīja galvenos pamatprincipus darbam ar mālu. Rezultātā katrs darbnīcas dalībnieks izgatavoja sev tīkamu māla svečturi.

Bet 12. novembrī kultūras centrā rokdarbnieces sanāca uz tautisko rokassprādžu aušanas vakaru, kura laikā dāmas liekot pērlīti pie pērlītes, ieauda latvju zīmes rokassprādzē.

TuvojasZiemassvētki un Jaunais gads, Naujenes kultūra centrs piedāvā sākt gatavoties svētkiem jau laicīgi un organizē vairākas darbnīcas, kuras apmeklējot ikviens varēs gūt jaunas idejas un iedvesmu  svētku noformējuma un dāvanu veidošanā. Valda Grebeža vadībā varēs izveidot Ziemassvētku māla zvaniņus ( 27. novembrī) un ekskluzīvus dāvanu maisiņus (4. decembrī), bet floriste InnaPahomova pastāstīs par Ziemassvētku noskaņas radīšanas paņēmieniem (2. decembrī).

Esiet laipni gaidīti Naujenes kultūras centrā!

 

Informāciju sagatavoja

NKC vadītāja

Olga Kuzmina