Satikšanās svētki jeb Zinību diena Naujenes pamatskolā

Pirmajā septembrī
ceļi zied –
asteres, dālijas, gladiolas
zēnu un meiteņu rokās
uz skolu iet.

Pirmajā septembrī
sapņi zied –
plaukstot, zarojot, starojot
zēnu un meiteņu sirdīs
uz skolu iet.
/A.Ķirškalne/

Siltos vasaras vakarus pamazām nomaina dzestrs drēgnums, dārzos zied košās asteres un  saulainās samtene. Koku zaros jau sāk iemirdzēties dzeltenas lapas, kuras, sveicinot mūs ar rudenīgu melodiju,  stāsta, ka septembris ir klāt. Klāt jaunais mācību gads –  jaunu iespēju, jaunu ideju un cerību laiks.

Saposta jaunajam darba cēlienam Naujenes pamatskola Zinību dienā sagaidīja savus skolēnus svinīgajā šīs dienas pasākumā. Kopumā skolā šogad mācīsies 95 skolēni.

Šajā dienā ar krāsainiem ziediem rokās smagās zinību pils durvis vēra pirmklasnieki, kam viss vēl svešs un nezināms. Skolas solos atgriezās spurdzoši skolēni, kas steidza satikt klasesbiedrus un dalījās vasaras piedzīvojumos… Ar jaunu darba sparu un idejām bērnus sveicināja pedagogi.

Šogad mācības 1. klasē uzsāka 12 skolēni, kuru acīs varēja redzēt gan prieka mirdzumu, gan mazu nedrošības ēnu. Mazos skolas gaitās ieveda devītie – droši, lepni, atsaucīgi un draudzīgi. Mazos skolas dzīvē ievadīs skolotāja Alita KOKINA.

Zinību dienai veltītajā svinīgajā pasākumā skolas direktors Pāvels BROVKINS apsveica skolēnus, vecākus, pedagogus un skolas darbiniekus. Ieguldīts daudz darba, lai skola kļūtu skaistāka, modernāka, draudzīgāka skolēniem. Direktors īpaši uzrunāja pirmklasniekus, novēlot viņiem izturību, bet 9.klase skolēniem – atrast savu ceļu lielajā dzīvē.

Pirmklasniekiem tika pasniegts arī Naujenes pagasta pārvaldes sarūpētais saldais pārsteigums. Šie svētki tika aizvadīti caur dzeju un dziesmām.

Pēc svinīgā pasākuma skolēni devās uz savu klasi, kur notika pirmā klase stunda.

Jau drīz viss atgriezīsies ierastajās sliedēs – skola, mājasdarbi, grāmatas, tomēr apziņa, ka ir iesākts jauns etaps, dod cerību un cīņas sparu. Jāatceras, ka jaunā mācību gada sākums ir brīnišķīgs atskaites punkts, lai uzsāktu ko jaunu, lai mainītu ieradumus, lai izvirzītu augstākus mērķus. Negaidiet ne mirkli, neatlieciet uz rītdienu, bet dariet jau šodien! Esiet aktīvi un atraktīvi, esiet radoši un varoši, esiet darbīgi un atbildīgi! Atcerieties, ka dzīve ir tieši tik interesanta, cik paši mēs to vēlamies!

Fotogalerija