Šaušanas turnīrs Naujenes pamatskolā

9. aprīlī zēnu mājturības kabinetā no rīta un starpbrīžos valdīja neierasta rosība – norisinājās šaušanas turnīrs – zēni sacentās šaušanā ar pneimatisko šauteni. Turnīra mērķis – noskaidrot zēnu dotību līmeni šaušanā un veiklākos šaušanā ar pneimatisko ieroci. Katram turnīra dalībniekam bija jāizšauj 10 šāvieni no 10 m attāluma, turklāt 5. un 6.kl. zēni sacentās šaušanā ar balstu, bet 7. – 9.kl. zēni – šaušanā stāvus. Turnīra tiesnesis – Pāvels VAGELS.

Jau vairākus gadus Naujenes pamatskolā darbojas šaušanas pulciņš, kur var apgūt šaušanas iemaņas, šaujot ar pneimatisko šauteni. Šaušanas prasmi skolotāja Pāvela VAGELA vadībā apgūst zēni no  1. – 9. klasei. Sacensībās varēja piedalīties ne tikai tie zēni, kas apmeklē šo pulciņu, bet gan visi pamatskolas klašu zēni. Savu šaušanas prasmi šajā dienā pārbaudīja 19 mūsu skolas zēni.

Katrs turnīra dalībnieks parādīja, cik viņš var būt pacietīgs, mērķējot mērķī. Zēni demonstrēja ne tikai šaušanas prasmi, bet arī prasmi savākties un būt mierīgam visu šaušanas laiku, jo, lai precīzi mērķētu, jāspēj šauteni noturēt stabili.

5. – 6.kl. zēnu grupā šajā turnīrā vislabāk veicās 6.kl. skolniekam Denisam ROMANOVAM (91 punkts), 2. vietā ierindojās 5.kl. skolnieks Jānis ORLOVS (86 punkti), 3. vietā – 6.kl. skolnieks Dainis TEIVĀNS (85 punkti).

7. – 8.kl. zēnu grupā labākais šāvējs ir 9.kl. skolnieks Dmitrijs ROŽAŠČONOKS (81 punkts), otrs labākais šāvējs arī izrādījās 9.kl. skolnieks Andrejs LIPIŅŠ, bet 3. vietu ieguva 8.kl. skolnieks Mārtiņš VAIKULS. Vēlam zēniem trāpīgu šaušanu arī turpmāk!

Kā uzsvēra šaušana pulciņa skolotājs P.Vagels, tad šaušanas nodarbībās iegūtās prasmes un iemaņas vienmēr noderēs tiem profesiju pārstāvjiem, kuriem obligāti būs nepieciešams personīgais ierocis (aizsardzībai, personīgai drošībai, medībām, darbam policijā vai apsardzē). Turklāt šaušanu zināmā mērā var salīdzināt ar mākslu, kurā jātrenējas visu mūžu. Jāslīpē ne tikai šāviena tehnika, bet arī intuīcija, mērķa izjūta, galu galā, jāiemācās sadzīvot un “saprasties” pašam ar savu ieroci. Tikai tad varēs gūt gandarījumu un zināt, ka visu esi izdarījis droši, gan attiecībā pret sevi, gan citiem.

FOTOGALERIJA