Skolotāju diena. Skolotāju diena? Skolotāju diena Naujenes pamatskolā!

Skolotājiem ir divi jaungadi  –  1. septembris un 1. janvāris. Bet īsta svētku diena ir tikai viena  –  Skolotāju diena. Mums katram noteikti ir savs mīļākais skolotājs, kuru atceramies no tāliem un ne tik tāliem skolas gadiem. Kāds noteikti vairāk palicis atmiņā. Cits ar savu smaidu, cits ar vienkāršību, cits – ar stingrību. Bet viņi visi mums vēlējuši un mācījuši tikai labu.

Kā jau katru gadu, arī šogad skolā svinējām Skolotāju dienu. Skolotāju diena bija diena, kurā mēs  –  skolotāji  –  tikām īpaši lutināti. Šī diena daudziem atmiņā paliek ar to, ka 9. klases skolēni var iejusties skolotāju un paša direktora lomā. Citam tas patika, citam gluži pretēji – grūti bija savaldīt nepaklausīgos skolēnus. Bet cits varbūt tieši šīs dienas iespaidā izvēlējās savu nākamo profesiju.

Kamēr 9.klases skolēni “strādāja”, skolotāji atcerējās savus skolas gadus un cītīgi strādāja skolotāju istabā. Te viņiem bija gan mājturības stunda, gan galda kultūra, ētika un kaligrāfija. Lai darbs ritētu raitāk, skolēni bija sarūpējuši pārsteigumu – ļoti garšīgu pīrāgu.

Pēc mācību stundām sekoja svētku koncerts. Katru gadu skolēni prot sagādāt pārsteigumus skolotājiem viņu svētkos, un diena izdodas pilna humora un jautrības. Arī šogad, lai iepriecinātu savus skolotājus, pateiktu paldies, mūsu skolēni sagatavoja savu sveicienu skolotājiem.

Svētku koncertu atklāja 6.klases skolniece Inna IVANOVA,  kura skandēja dzejoli par skolotājiem.  Pārsteigumu sarūpēja 1.-3.klases skolēni, kuri dejoja deju „Čibu Čabu”. Šo deju ar viņiem iestudēja 7.klases skolniece Santa BULE.

Kopā ar mūsu skolēniem devāmies nelielā izziņu ekskursijā pa iedomu muzeju, kurā tikko bija atklāta jauna izstāde „Uzzini, kas paslēpts”. Tās laikā skolas direktoram Pāvelam BROVKINAM vajadzēja uzminēt, kādu skolotāju raksturo dotie teikumi. Šajā svētku dienā savu deju mums uzdāvināja arī 5.klases skolēni.

Skolotāju dienas priekšvakarā Naujenes pamatskolas skolēni,  18 vecāki, 3 vecmāmiņas un 100 brīvprātīgie Naujenes iedzīvotāji apspriedās un nodibināja īpašu apbalvojumu, kurš tika pasniegts skolotājiem: par to, ka ir pacietīgi, klausoties attaisnošanos par aizmirstajiem mājas darbiem; par to, ka paskaidro nesaprasto jau nezin kuru reizi; par to, ka prot uzklausīt mūsu kategorisko viedokli; par to, ka nebaidās iet pārgājienos un braukt kopā ar mums tālās ekskursijās; par to, ka spēj saprast un piedot mūsu nerātnības un, visbeidzot, par to, –  ka viņi joprojām ir mūsu, mūsu mīļie skolotāji.

Arī šogad, lai iepriecinātu savus skolotājus, pateiktu paldies, 9. klases skolēni sagatavoja savu sveicienu skolotājiem. Viņi ielūkojās eksāmenu aizkulisēs un parādīja visiem, cik tā ir nopietna un sarežģīta lieta! Skolotājiem viņi uzdāvināja arī skolotājiem sastādīto horoskopu 2018./2019.m.g. Koncerta noslēgumā visus klātesošos iepriecināja 7.klases skolniece S.Bule ar R.Kaupēra “Mana dziesma”.

Dāvinot svētku ziedus, skolēni pateicās skolotājiem par dāvāto mīlestību, labestību un prieku, par izturību un pašaizliedzību, par spēju uzburt sauli gan sirdīs, gan debesīs. Paldies mūsu jaukajiem skolēniem par šo neaizmirstamo un sirsnīgo svētku gaisotni! Arī mēs jūs ļoti, ļoti mīlam!

Fotogalerija