SPRAIGĀS CĪŅĀS AIZVADĪTS 1. NAUJENES PAGASTA ČEMPIONĀTS ARMVRESTLINGĀ

Šajā nedēļas nogalē 16. novembrī, valsts svētku priekšvakarā, Locikos, Naujenes kultūras centra sporta zālē, veiksmīgi aizvadīts pirmais Naujenes pagasta atklātais čempionāts armvrestlingā, “Lāčplēša kauss 2019”! Sacensībās piedalījās 14 dalībnieki no Naujenes, Biķerniekiem, Daugavpils, kā arī no Rubenes pagasta. Ņemot vērā, ka šīs ir pirmās šāda veida sacensības, tad tas ir ļoti atzīstams rādītājs.

Sacensības notika pēc Pasaules armvrestlinga federācijas (WAF) apstiprinātiem noteikumiem divās atvērtā svara kategorijās Juniori OPEN un Vīri OPEN. Sacensības atklāja juniori cīņās ar kreiso roku. 3. vietā ierindojās Ivans Bogdanovs no Biķerniekiem, 2. vietu ieņēma Juris Svoks no Naujenes pagasta, bet par čempionu ar kreiso roku kļuva Artūrs Baltmanis no Jēkabpils novada Rubenes pagasta. Tieši tāds pats vietu sadalījums izvērtās cīņās ar labo roku, kā arī summā. Vīriem ar kreiso roku 3. vieta Maksimam Golubinam no Daugavpils, 2. vieta Artūram Baltmanim, bet 1. vietu izcīnīja Sergejs Podgaiskis no Daugavpils. Ar labajām rokām šajā kategorijā 3. vieta Aleksandram Andrejevam no Biķerniekiem, 2. vieta Jurim Grustānam no Naujenes, bet 1. vieta vietu ieguva Maksims Golubins. Par godalgoto vietu ieguvējiem summā (skaitot labā + kreisā roka) kļuva Artūrs Baltmanis 3. vieta, 2. vieta Sergejam Podgaiskim, bet par čempionu kļuva Maksims Golubins.

Pēc galvenajām sacensībām notika arī spēka konkursi, kur dalībnieki varēja pārliecināties par savu plaukstas un satvēriena spēku divos vingrinājumos. Pirmajā vingrinājumā vajadzēja pacelt svaru no zemes ar vienu roku izmantojot speciālu rokturi, kas griežas ārā no plaukstas, tādējādi to ir grūti noturēt. Šajā vingrinājumā labākais ar rezultātu 32,5kg bija Sergejs Podgaiskis. Otrajā vingrinājumā bija jāpaceļ hantele no sola āmura tvērienā, neļaujot plaukstai noliekties uz priekšu jeb “nolūzt”. Šis vingrinājums interesants ar to, ka arī salīdzinoši niecīgs svars var sagādāt lielas grūtības un būt nepārvarams. Tā arī notika, jo uzvarētāja noskaidrošanai pietika ar 8kg, un šoreiz spēcīgākā plauksta izrādījās Aleksandram Andrejevam no Biķernieku pagasta.

Sacensību organizatori pateicas visiem sportistiem par dalību sacensībās, izrādīto entuziasmu un cīņassparu, kā arī vēl veiksmi un spēku nākamajiem startiem, jo tādi noteikti būs! Ir iedibinātas jaunas tradīcijas un jaunas draudzības saites, kas ir sākums kaut kam lieliskam! Tiekamies treniņos, esiet stipri un mīliet armvrestlingu!