Sveču liešanas darbnīca ”Sveces liesmiņa Latvijai” Lāču pamatskolas 5.-9.klases skolēniem, Latvijai 100 pasākumu ietvaros

2. februārī Lāču pamatskolā notika tradicionālā mājturības un tehnoloģiju diena. Šis dienas mērķis – attīstīt radošo un izziņas aktivitāti. Tā bija īpaša diena, tāpēc ka skolēniem bija iespēja ne tikai uzzināt interesantu informāciju par latviešu “Sveču dienas” tradīcijām, kā arī satikties ar Diānu Čiževsku un Ņinu Prusakovu, lai piedalītos sveču liešanas darbnīcā. Mājturības un tehnoloģiju kabinetā notika pasākums “Sveču gaismiņa Latvijai!”, kuru organizēja mājturības un tehnoloģiju skolotāja N.Ponleitnere. Ar lielu interesi meitenes uzzināja, kur un kad bija izdomātas pirmās sveces, no kā un kāda veidā sveces veidoja mūsu senči. Skolnieces priecājās par iespēju iepazīt ko jaunu. Meitenēm bija jāveic dažādi skolotājas sagatavotie uzdevumi.

Liels paldies mūsu viesiem no Naujenes tautas bibliotēkas direktorei Diānai Čiževskai un informācijas speciālistei Ņinai Prusakovai, Laču pamatskolas skolotājai Skaidrītei Kardelei par  sveču liešanas darbnīcu. Tā bija lieliska sveču liešanas darbnīca ar daudz dažādiem piedzīvojumiem, interesantas informācijas ieguvi un jauku kopā pavadīšanas laiku.

Mājturības un tehnoloģiju skolotāja Nadežda Ponleitnere