Tēva diena Lāču pamatskolā

Tēva dienas tradīcijai ir vairāk nekā 100 gadi. Latvijā tie kļuvuši par oficiāliem svētkiem pirms 10 gadiem, bet Lāču pamatskolā tā ir jauna tradīcija.

Mēs, pedagogi, jau dažus gadus sapņojam par svētku organizēšanu, bet šaubījāmies, vai tēvi atbalstīs mūsu iniciatīvu. Šaubījāmies par velti, jo mūsu skolā ir ļoti aktīvi, jautri, droši un savus bērnus mīloši tēvi.

Piektdiena 13.  – mūsu skolā nemaz nebija neveiksmīga, draudzīga tēvu, vectēvu, bērnu un, protams, māmiņu kompānija pulcējās skolā, kur ceturtklasnieks Daniils, svinīgi sagaidīja un pavadīja vecākus aktu zālē.

Pasākumu atklāja pieci vadītāji – Alīna, Milana, Alisija, Rama un Daniils – kuri visu bērnu vārdā teica tēviem pateicības un mīlestības vārdus. Pēc tam viesi bija iepriecināti ar jautru dziesmu „Nav labākā zirdziņa pasaulē”. Vēlāk tēvi, kopā ar savu bērnu „būvēja” māju un „stādīja” koku, piedalījās sešās aktivitātēs: cietokšņa celšanā, ceļa atrašanā caur labirintu, bumbu mešanā grozā, gaisa futbolā, stafetē ar nūjām un konkursā  „Dvīņi”. Galvenais aktivitāšu mērķis bija mudināt tēvu un bērnu būt kopā, draudzīgi un ar mīlestību pārvarēt šķēršļus. Pasākuma aktīvā daļa noslēdzās ar tēvu un bērnu cīņu, kurā visi brīnišķīgi pavadīja laiku.

Divu nedēļu garumā mēs nopietni gatavojāmies pasākumam, lai uzmundrinātu, iepriecinātu un sveiktu tēvus. Gatavojoties pasākumam, zīmējām tēvu portretus, lai svētkos tēvi varētu atminēt sevi bērna radošajos darbos. Diemžēl neviens tēvs neatpazina sevi (vai kautrējās atzīties, ka atpazina), bet tas bija ļoti jautrs konkurss, kurš iepriecināja visus klātesošos.

Katrs no tēviem saņēma diplomu „Vislabākais Tētis”.

Svētku kulminācija bija mūsu dāvana tēviem: skaista dvēseliska dziesma un filma.

Sirsnīgi sveicam Jūs, mīļie tēvi, svētkos! Paldies, ka Jūs esat! Paldies, ka dāvināt savam bērnam uzmanību, mīlestību un kopā būšanas prieku! Mēs, skolotāji, bijām priecīgi un apmierināti redzēt, kā Jūs apskāvušies gājāt no skolas; dzirdēt, ka šodien jūsu mājās būs svētku galds, tāpēc ka šodien Jūsu ģimenē ir SVĒTKI – TĒVA DIENAS SVĒTKI.

FOTOGALERIJA

VIDEO SKATĪT

VIDEO LEJUPIELĀDĒT

 

Autors: Jeļena Ovčiņņikova