Tiešsaistes bibliotekārā stunda “Drošs internets” Naujenes pamatskolā.

8.februārī Latvijā un vairāk nekā 170 valstīs visā pasaulē tika atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena #DID2022 ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi.

2022. gada 23. februārī Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga Soldatjonoka novadīja tiešsaistes bibliotekāro stundu “Drošs internets” Naujenes pamatskolas 4.-6. klasei. Stundas laikā bija izmantota drossinternets.lv izstrādāta prezentācija “Domā, pirms notici!”, kura vērsta uz kritiskās domāšanas pilnveidi, faktu un viedokļu atpazīšanu, informācijas izvērtēšanu tiešsaistē. Latvijas Drošāka interneta centra mājaslapā drossinternets.lv ir apkopots izglītojošu materiālu klāsts bērniem, jauniešiem un vecākiem, lai visi kopā varētu atzīmēt Drošāka interneta dienu. Bibliotekārās stundas laikā tika pilnveidotas skolēnu zināšanas par drošu interneta lietošanu.

Skolēni diskutēja par interneta pozitīvām un negatīvām pusēm, dalījās pieredzē par interneta lietošanas riskiem, atbildību un piesardzību.

Stundas noslēgumā skolēni noskatījās animācijas filmu “Aitu dzīve. Lētticība” par to ka nedrīkst ticēt visam, ko lasi internetā un piedalījās Naujenes tautas bibliotēkas izveidotajā

e- viktorīnā “Drošība internetā” https://kahoot.it/challenge/8e2299f8-116c-4288-9e3f-2cf7a02d4bab_1644238972106