Turpinās 2018./2019. mācību gada darbi

18. oktobrī Rīgā – Hotel BERGS Stikla zālē – norisinājās skolēnu konkursa “Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai” balvu pasniegšanas ceremonija. Lai veicinātu jauniešos padziļinātu interesi par Latvijas kultūras mantojuma objektiem, un attīstītu spēju paraudzīties uz tiem kā potenciālajiem apkārtnes ekonomikas, tūrisma vai kultūras centriem, Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācija un Latvijas Piļu un muižu asociācija jau otro gadu pēc kārtas rīko konkursu jauniešiem. Skolēnu uzdevums bija apmeklēt kādu Latvijas pili vai muižu un uzrakstīt tai biznesa plānu. Iesniegtos projektus vērtēja žūrija, kas sastāvēja no desmit pārstāvjiem.

Konkursā piedalījās 12 komandas, tai skaitā arī Naujenes pamatskolas komanda: Mārtiņš VAIKULS, Aleksandrs TARASOVS, Darja BOGDANOVA, Santa BULE, Snežana ŅUKŠA, Marina SPIRIDONOVA, Alīna RUMJANCEVA (skolotāja Zinaīda PAULIŅA). Mūsu skolēni maijā apmeklēja Gārsenes pili un izveidoja savu biznesa plānu, kuru vērtēja Latvijas Piļu un Muižu asociācijas žūrija.

Apbalvošanas pasākumā piedalījās Eiropas Parlamenta deputāte, Kultūras un izglītības komitejas viceprezidente Daces Melbārde, Junior Achievement Latvia vadītājs Jānis Krievāns, Bergu dzimtas pēcnācējs Aleksis Karlsons.

Mūsu skolas komandai tika pasniegta veicināšanas balva un diploms. To pasniedza Dana Beldiman – Karlsona, kura arī ir saistīta ar Bergu dzimtu un kopā ar vīru renovēja Rūmenes muižas ēkas.

Šī diena mūsu skolēniem un skolotājai Zinaīdai PAULIŅAI bija pozitīvu emociju piepildīta.