Vakarēšanas pasākums Naujenē

Šī gada 18. martā, pirms Pūpolsvētdienas, folkloras kopas “Rūžeņa” dalībnieces sanāca kopā, lai aktīvi un radoši padarbotos.

Viens no svarīgajiem darbiem, ko darīja mūsu vecmammas un vecvecmammas pirms Lieldienām, bija pūra vēdināšana. Arī folkloras kopas “Rūžeņa” sievas Alita Kokina, Staņislava Locika, Olga Bružika un Inga Zeile no skapjiem izņēma mammu un vecmammu darinātos rakstainos cimdus, dvieļus, tautiskās segas, priekšautus, ko saņēma mantojumā. Mūsu vecmammas pūru vēdināja, lai nepiemestos kodes vai kādi citi kukaini, bet “Rūžeņām” ir svarīgi apkārtējiem parādīt šo mantojumu, šādu skaistumu noteikti nedrīkst slēpt skapja dziļajos plauktos, tāpēc pūrs noteikti jāvēdina!

—–Vēl šai vakarā kopā ar meistaru Valdi Grebežu tika veidoti dārza dekori – salmu putni, lai pirms Lieldienām izrotātu piemājas dārzu. Kā jau pirms Pūpolsvētdienas pienākas, tika sietas arī pūpolu slotiņas. Neiztika arī bez dažādiem ticējumiem un gavēņa ēdienu recepšu apspriešanas.

Tradicionāli latvieši Pūpolsvētdienā galdā liek apaļus ēdienus – zirņus, pupas un miežu biezputru ar sviesta actiņu kā saulīti viducī, ko šajā vakarā “Rūženas” saimniece Helēna Aukstare arī pagatavoja. Gavēņa laikam piemērots ēdiens ir arī “spalvainās” kļockas, ko gatavo no kartupeļiem. Šis ēdiens ir iemīļots folkloras kopas “Rūžeņa” vadītājas Ingas Zeiles ģimenē, tāpēc šajā vakarā viņa uzņēmās saimnieces lomu un pagatavoja tās pasākuma dalībniekiem. Jāatzīst, sanāca ļoti gardas!

Folkloras kopa “Rūžeņa” visiem novēl svētīgas un priecīgas Lieldienas!

 FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavoja

NKC vadītāja Olga Kuzmina