Valentīna diena Naujenes pamatskolā

Februāris kā aukstākais ziemas mēnesis nes sev līdzi romantiskākos mūsu laiku svētkus, kurus īpaši iecienījuši jaunieši – Svētā Valentīna dienu. Salīdzinot ar pārējām skolas tradīcijām, Valentīna diena tiek svinēta tikai pēdējos gados, taču šis pasākums ļoti patīk un atrodas skolēnu iemīļoto pasākumu “augšgalā”. Svētā Valentīndiena bija arī pie mums, Naujenes pamatskolā, un mēs centāmies pavadīt viņu tā, lai saglabātu visas svētku tradīcijas. Lai šī diena būtu mīļuma pilna, arī mūsu skolā ikviens tika aicināts uz dažām sirsnīgām aktivitātēm.

Skolas floristikas pulciņa dalībnieces kopā ar skolotāju Zinaīdu PAULIŅU izveidoja un izdekorēja skolu ar sirsniņām. Jau no pirmdienas strādāja “mīlestības pasts”, un bērni ar lielāko prieku atzinās viens otram simpātijās. Neaizmirsa arī par skolotājiem. Svētki izrādījās par labu iemeslu, lai pateiktu viņiem labus un patīkamus vārdus. Šajā dienā skolā darbojās Valentīndienas foto stūrītis., kurā katra klase varēja nofotografēties attiecīgi savam garastāvoklim.

Pēc stundām visu mīlētāju dienā  notika pasākums ar konkursiem visiem 5. – 9.kl. skolēniem. Gatavojoties konkursam, vecāko klašu skolēni sadalījās  trīs komandās: Pokemonchiki, Fiksiki, Banānīši. Konkursus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija matemātikas skolotāja Anna ŠŅUCINA, vizuālās mākslas skolotāja Sandra KOKINA un sporta skolotāja Anita SMANE.

Konkursu dalībniekiem bija jāizdomā komandas nosaukums, jāuztaisa romantiska apsveikuma kartiņa. Dažās valstīs tic, ka savu laimi var redzēt, ja Valentīndienā pārgriež uz pusēm ābolu un saskaita, cik tajā sēkliņu. Kuram sēkliņu visvairāk, tas arī būs laimīgākais. Komandām arī šādi vajadzēja noskaidrot savu laimi un veiksmi.  Kad laimīgākie bija noskaidroti, sekoja nākamais konkurss, kur zēnam ar aizsietām acīm vajadzēja salasīt pa grīdu izsvaidītās konfektes, pie kurām bija pielīmētas noteiktas krāsas sirsniņa. Savukārt meitenes palīdzēja saviem zēniem, prasmīgi regulējot viņu konfekšsirsniņu  lasīšanu. Pēdējā konkursā meitenes sagatavoja savu draudzeni ballei, izveidojot viņai frizūru, bet zēniem tajā laikā norisinājās šautriņu mešanas turnīrs.

Konkursi noritēja ļoti jautrā un pozitīvā noskaņā. Skolēniem bija iespēja parādīt savu erudīciju, prasmi un veiklību. Izvērtējot visus konkursus, šoreiz labākie Pokemonchiki, 2.vietu ieguva Fiksiki,3 vietā – Banānīši!

Šie svētki visus uzmundrināja, un lika būt kaut nedaudz uzmanīgākiem vienam pret otru ne tikai svētkos, bet arī ikdienā. Gaiša noskaņa iedvesmo, un, kā zināms, pozitīvas emocijas uzlabo ne tikai noskaņojumu, bet arī veselību. Saņemot kaut nelielu mīlestības apliecinājumu, katrs ar sirdi sajūt kāroto atziņu – mani tiešām mīl! Es novēlu atcerēties to, ka mīlestība jāizrāda ne tikai Valentīndienā, bet gan visa gada garumā.

Fotogalerija

Informāciju sagatavoja 9.kl. skolniece Estere SVOKA