Valsts svētku priekšvakarā pasniegtas Daugavpils novada Pateicības

17. novembrī, Latvijas valsts svētku priekšvakarā Naujenes kultūras centrā notika svinīgais pasākums „Tāda zeme, tāda saule, tāda mana dvēselīt…”, veltīts Latvijas Republikas proklamēšanas 97.gadadienai. Pasākuma gaitā tika sveikti tie cilvēki, kas ir atzinīgi un godprātīgi sava darba darītāji. Daugavpils novada domes Pateicības rakstus par darbu, kas veikts pašvaldības un tās iedzīvotāju labā, saņēma 4 naujenieši – Naujenes pagasta pārvaldes personāla inspektore Inga Kuļikova, Naujenes pagasta pārvaldes autobusa šoferis Viktors Morozovs, Lāču pamatskolas skolotāja Nataļja Laitāne, Ilmārs Lociks un biedrība “Sieviešu klubs “Šarms”” (valdes priekšsēdētāja Diāna Čiževska).

—–Naujenes pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Miglāne savā svētku uzrunā atzīmēja: “Šodien svētku priekšvakarā pulcējamies, lai kopā sveiktu mūsu Latviju un mūs Valsts dzimšanas dienā. Šodien ir tā reize un vieta, kur jāsaka par ikvienu panākumu un labo darbu pagastā, novadā un valstī, par Naujenes pagasta pievilcību un mīļumu. Es esmu lepna, ka Naujenes pagastā ir daudz cilvēka, kuri prot strādāt, kopt laukus, vadīt saimniecības, stabili strādā uzņēmumi.  Mūsu pagastā dzīvo daudz radošu cilvēku, kas ar savu domu, otas vilcienu vai fotoaparāta objektīvu atveido pagasta dabas skaistumu un cilvēkus. Paldies visiem, kuri godprātīgi un apzinīgi strādā un līdz ar to ceļ mūsu pagasta, novada un valsts labklājību. Mums katram jāapzinās, ka tikai tā mēs varam veicināt savas valsts izaugsmi. Šodien valsts svētku priekšvakarā vēlreiz uzsveram, ka mūsu saknes ir šajā Latgales zemē. Lai visas mūsu cerības pāraug īstenā piepildījumā. Aiznesīsim šo svētku gaismu mājās un svinēsim svētkus kopā ar mūsu valsti. Lai Dievs svētī mūsu Latviju un tās cilvēkus!”

Svētku koncerta turpinājumā, ar dziesmām un dejām priecēja Naujenes pirmskolas izglītības iestādes “Rūķītis” audzēkne Alīna Grustāne (vadītāja Tatjana Zviceviča), Naujenes Mūzikas un mākslas skolas Pūtēju orķestris (diriģents Roberts Saulevičs), Lāču pamatskolas popgrupa (vadītāja Jūlija Peceviča), Lāču pamatskolas koris (vadītāja Jūlija Peceviča), Lāču pamatskolas Tautas deju kolektīvs (vadītāja Iveta Meškovska), Naujenes pamatskolas 1. – 4.kl. tautas deju kolektīvs (vadītāja Māra Some), Naujenes pamatskolas 5. – 9. kl. koris (vadītājas Līvija Koroļkova un Zita Nitiša), Daugavpils novada Kultūras pārvaldes vokālā studija “Stage On” (vadītāja Tatjana Larionova) un koncerta īpašā viešņa – pazīstama latviešu dziedātāja un vokālā pedagoģe Olga Rajecka.

Koncerta apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar Naujenes tautas bibliotēkas izveidotās ceļojošās izstādes “Nezināmā Naujene” fotogrāfu darbiem.

18. novembra vakarā Naujenes pagasta Kraujas ciema iedzīvotāji no aizdegtām svecītēm māju pagalmā izveidoja latvju zīmi, tādā veidā sveicot Latviju dzimšanas dienā!

Fotogrāfijas

 

Informāciju sagatavoja A.Annišineca