Veselības diena Naujenes pamatskolā

Strauji tuvojas mācību gada noslēgums. Lai mūsu skolēni uzkrātu spēkus pēdējam mācību mēnesim un to pārbaudījumiem, 25. aprīlī  skolā tika rīkota ikgadējā Veselības diena, kurā piedalījās gan lielie, gan mazie skolas skolēni.  Veselības dienas mērķis – veicināt veselīgu dzīvesveidu un savstarpējo sadarbību, uzlabot skolēnu komunikācijas un komandu darba prasmes, kā arī izpratni par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu.

Šajā dienā skolā tika organizētas dažādas aktivitātes par veselīga dzīvesveida tēmām, interesantas un aizraujošas telpu un āra sporta nodarbības. Visas dienas garumā skolēni sacentās visdažādākajās disciplīnās, kas prasīja ne tikai fizisku spēku un ātrumu, bet arī apdomību un komandas darbu.

Veselības diena sākās ar aerobikas un rīta rosmes kompleksu, kuru skolēniem un skolotājiem vadīja sporta skolotāji Arnis KAĻIŅINS un Anita SMANE. Gan sākumskolas, gan pamatskolas skolēni noskatījās dokumentālo filmu “Cena par zelta medaļu.” To skatoties audzēkņi varēja redzēt, kā trenējas vieglatlēti, kas ir cilvēki komandās ap viņiem, kāds ceļš jāmēro, lai nonāktu šī sporta veida elitē, kādam domāšanas veidam jāseko, kādas ir svarīgākās gūtās atziņas un galu galā, kas ir no zelta – medaļa vai ceļš uz to? Tie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem filmā tika meklētas atbildes.

Kamēr mazie skolas bērni skolotāja Pāvela VAGEĻA vadībā skolas stadionā apguva šaušanas prasmi ar pneimatisko šauteni, neelpojot un uzmanīgi tēmējot mērķī, sporta zālē notika spraigas skolēnu un skolotāju sacensības „Pionierbolā”. Kā vienmēr, tā bija aizraujoša un spraiga spēle! Ļoti sīvā cīņā uzvaru izcīnīja skolēnu komanda. Skolotāji par to tikai priecājās, jo tas nozīmē, ka mūsu skolēni ir sportiski, visi ir strādāt griboši, motivēti un koncentrēti uz pozitīvu rezultātu – uzvaru. Par to liecina arī mūsu skolas skolēnu panākumi novada un Latgales reģiona sporta sacensībās.

Sākumskolas skolēni noskatījās arī multiplikācijas filmu “Behemots, kurš baidījās no potēm”, kā arī slimību profilakses un kontroles centra animācijas filmu par zobu kopšanu, kur saprotamā veidā tika izskaidrots, kāpēc ir jātīra zobi.

Pirms doties turpināt savas sportiskās aktivitātes skolas stadionā, sporta zālē 1. – 4. kl. skolēniem vajadzēja orientēties pēc klasesbiedru norādēm, lai atrastu vingrošanas aplī noliktās bumbas. Tajā laikā vecāko klašu skolēniem sākās viņu sporta aktivitātes: basketbola soda metieni, lēcieni ar lecamauklu, pievilkšanās (zēniem) un atspiešanās no sola (meitenēm), foto orientēšanās sacensības – klašu komandām vajadzēja apmeklēt attēlos norādītos objektus un jānofotografējas tajos.

Veselības dienā turpinājām jau iepriekšējos gados aizsāktās velo braukšanas veiklības sacensības, kurās skolēniem bija jāparāda sava prasme izbraukt šķēršļu joslu ar laika kontroli un bez soda punktiem. Šajās sacensības savu prasmi savaldīt velosipēdu izmēģināja gan lielie, gan, protams, mazie skolas skolēni.

Šīs dienas aktivitātes noslēdzās ar krosu, kurā savās distancēs piedalījās visi skolas skolēni un pat skolotāji. Kā jau sportā ierasts,  neiztika arī bez uzvarām un zaudējumiem, jo kādam šajā dienā veicās labāk, bet kādam – jautrāk.

Izvērtējot Veselības dienas ieguvumus, vēlreiz pārliecinājāmies, ka ar katru gadu kļūstam sportiskāki, aktīvāki un, pats galvenais, veselāki! Esam sapratuši, ka sports – tā nav tikai fiziskā izturība, sacensības gars vai uzvaras un zaudējumi. Sports – tā ir draudzība, disciplīna, drosme, prieks un veselība.

Šajā dienā visi guva  milzīgu pozitīvu enerģijas lādiņu darbam pēdējā šī mācību gada mēnesī.

Liels paldies sporta skolotājiem Anitai SMANEI un Arnim KAĻIŅINAM,  kuri sagatavoja sportiskās aktivitātes skolēniem un visiem skolas izglītojamiem deva iespēju  parādīt  savu veiklumu, ātrumu, elastīgumu un komandas saliedētību dažādu šķēršļu pārvarēšanā. Veselīga dzīvesveida svētki ir beigušies, gaidīsim nākošos!

Fotogalerija